INFO: Kdy začíná LEC a jaký bude formát evropského League of Legends?
League of Legends Článek INFO: Kdy začíná LEC a jaký bude formát evropského League of Legends?

INFO: Kdy začíná LEC a jaký bude formát evropského League of Legends?

njc

17. 12. 2020 09:15

Zdá se, jako by to byla chvíle od momentu, kdy jsme korunovali světového šampiona League of Legends. Od konce Worlds uběhl již měsíc a půl a diváci se pomalu mohou těšit na začátek regionálních soutěží. Ta evropská započne 22. ledna 2021.

Honba G2 Esports za obhajobou evropského trůnu započne již za měsíc. Tým oslabený o Luku „Perkz“ Perkoviće se těší z angažování Martina „Rekkles“ Larssona, který se pokusí pomoci G2 Esports proti svému bývalému týmu. Fnatic se po velkých změnách budou snažit udržet mezi nejlepší evropskou trojkou. Podaří se jim to?

V nepozměněném formátu se představí také MAD Lions s dvojnásobným českým zastoupením. Matyáš „Carzzy“ Orság a Marek „Humanoid“ Brázda se se dvěma  čerstvými posilami poperou o další pozvánku na Worlds.

Jak již bylo zmíněno, formát LEC zůstane stejný jako v přelomovém roce 2020. Týmy se utkají dvakrát každý s každým v BO1 sériích, nejlepší šestka postupuje do play off.

Oproti minulé sezóně je mezi týmy v LEC pouze jediná změna, Origen se oficiálně spojil s Astralis. Jméno organizace několikanásobných Major šampionů v CS:GO tak uvidíme poprvé také v League of Legends.

Organizace v LEC 2021:
G2 Esports
Fnatic
Rogue
MAD Lions
FC Schalke 04
SK Gaming
Excel Esports
Misfits Gaming
Team Vitality
Astralis