Huni definitivně končí a odchází z profesionální LoL scény kvůli zdravotním potížím se zápěstím
League of Legends Článek Huni definitivně končí a odchází z profesionální LoL scény kvůli zdravotním potížím se zápěstím

Huni definitivně končí a odchází z profesionální LoL scény kvůli zdravotním potížím se zápěstím

Igor Putivlskij

10. 8. 2022 12:20

Vicemistr World Championship 2017 ukončuje svou bohatou herní kariéru kvůli zdravotním problémům. Jihokorejského topaře čím dál, tím více trápí zápěstí, které mu neumožňuje se naplno věnovat tréninku a týmu. Heo chce zůstat v branži a po rehabilitaci ho nejspíše uvidíme na trenerské pozici.    

Čtyřiadvacetiletý korejský hráč Heo "Huni" Seung-hoon opouští americký tým TSM a ukončuje svou hráčskou kariéru. Sílící zdravotní problémy se bohužel podepsali na velezkušeném topaři a přinutili ho vzdát se hráčského snu o kýžený triumf na mezinárodním Worlds.

Není to poprvé, co vidíme Seunga-hoona odcházet z profesionální League of Legends scény kvůli zranění, tentokrát je to ale definitivní. Jíž dlouhou dobu ostříleného Hea trápí bolestivé a namožené zápěstí, častý to problem všech esportových atletů.

Kvůli neustále se stupňujícím bolestem byl stažen ze základní sestavy americké organizace TSM a na jeho místo byl povolán Colin "Solo" Earnest z Academy celku tuzemského klubu. V kolektivu ještě nějakou dobu zůstal a aktivně pomáhal trenerskému štábu. 

Dnes odpoledne ale přišla smutná zpráva o tom, že Huni dává sbohem jak TSM, tak i své aktivní hráčské kariéře. Heo podstoupí intenzivní léčbu a patřičně se dá dohromady. V blízké budoucnosti by se Seung-hoon chtěl vrátit do esportového světa, ale v jiné roli.

Nejlepší a nejzajímavější herní momenty Huniho (best of)

Mezi nejcennější herní úspěchy Huniho bezesporu patří dvojité prvenství z EU LCS Spring 2015EU LCS Summer 2015, 3. až 4 místo z World Championship 2015, vítězství na Mid-Season Invitational 2017 a stříbro z prestižního World Championship 2017.

Aktivní League of Legends sestava TSM

  • Colin "Solo" Earnest - Top
  • Mingyi "Spica" Lu - Jungle
  • Huang "Maple" Yi-Tang - Mid
  • Tony "Instinct" Ng - Bot
  • Johnathan "Chime" Pomponio - Support
  • Wong "Chawy" Lei - Hlavní trenér

 

Nenechte si ujít:

 

Zdroj: Twitter

Související články