Humanoid lepší než Faker! Korejci řadí českého midlanera vysoko
League of Legends Článek Humanoid lepší než Faker! Korejci řadí českého midlanera vysoko

Humanoid lepší než Faker! Korejci řadí českého midlanera vysoko

njc

13. 9. 2021 11:30

Fanoušci evropských a amerických týmů bývají skeptičtí. Proti Korejcům a Číňanům přeci nemají západní týmy šanci, jsou o level výš. Jenže na druhé straně barikády je nálada jiná. Alespoň když je řeč o českém midlanerovi Marku „Humanoid“ Brázdovi.

Korejská komunita pgr21.com si nenechala ujít trend top 20 hráčů světa před blížícím se světovým šampionátem v League of Legends. Systém je jednoduchý - fanoušci hlasuje, hráči dostávají body. Hvězda s největším počtem bodu je první, následují borci s nižším počtem hlasů.

Hlasování podle očekávání ovládli dva korejští borci. Kim „Doinb“ Tae-sang reprezentující celek FunPlus Phoenix byl na první místě o pouhých devět bodů před Heo „ShowMaker“ Suem, midlanerem DWG KIA.

Jedno velké překvapení se ale v nejlepší desítce objevilo. Postaral se o něj Marek „Humanoid“ Brázda hájící barvy MAD Lions. Český midlaner má u korejských fanoušků velkou podporu, která může být částečně připisována i již zmiňovanému ShowMakerovi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlepší evropský midlaner? Humanoid, říká korejská hvězda

Ten v jednom z rozhovorů pro korejská média neskrýval své uznání pro českou superstar. „Během deseti sekund poznám dobrého hráče. Jedním z takových je Humanoid. U ostatních evropských midlanerů tohle necítím,“ chválil Korejec Humanoida v rozhovoru pro The Kukmin Ilbo.

Marek Brázda dokonce v žebříčku pgr21 předčil legendárního Lee „Faker“ Sang-hyeoka! Nejlepší hráč v historii League of Legends je pro Korejce obrovský vzorem a jednou z největších hvězd celé sportovní scény.

Ani to jej však nezachránilo před českým midařem. Humanoid je spolu s MAD Lions považován za hlavní hrozbu pro východní celky, někteří dokonce evropskou skvadru řadí mezi čtyřku nejlepších na Worlds.

Související články