eLEAGUE League of Legends Článek

Humanoid lepší než Faker! Korejci řadí českého midlanera vysoko

njc
13. 9. 2021 11:30 Sdílej:

Fanoušci evropských a amerických týmů bývají skeptičtí. Proti Korejcům a Číňanům přeci nemají západní týmy šanci, jsou o level výš. Jenže na druhé straně barikády je nálada jiná. Alespoň když je řeč o českém midlanerovi Marku „Humanoid“ Brázdovi.

Korejská komunita pgr21.com si nenechala ujít trend top 20 hráčů světa před blížícím se světovým šampionátem v League of Legends. Systém je jednoduchý - fanoušci hlasuje, hráči dostávají body. Hvězda s největším počtem bodu je první, následují borci s nižším počtem hlasů.

Hlasování podle očekávání ovládli dva korejští borci. Kim „Doinb“ Tae-sang reprezentující celek FunPlus Phoenix byl na první místě o pouhých devět bodů před Heo „ShowMaker“ Suem, midlanerem DWG KIA.

Jedno velké překvapení se ale v nejlepší desítce objevilo. Postaral se o něj Marek „Humanoid“ Brázda hájící barvy MAD Lions. Český midlaner má u korejských fanoušků velkou podporu, která může být částečně připisována i již zmiňovanému ShowMakerovi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlepší evropský midlaner? Humanoid, říká korejská hvězda

Ten v jednom z rozhovorů pro korejská média neskrýval své uznání pro českou superstar. „Během deseti sekund poznám dobrého hráče. Jedním z takových je Humanoid. U ostatních evropských midlanerů tohle necítím,“ chválil Korejec Humanoida v rozhovoru pro The Kukmin Ilbo.

Marek Brázda dokonce v žebříčku pgr21 předčil legendárního Lee „Faker“ Sang-hyeoka! Nejlepší hráč v historii League of Legends je pro Korejce obrovský vzorem a jednou z největších hvězd celé sportovní scény.

Ani to jej však nezachránilo před českým midařem. Humanoid je spolu s MAD Lions považován za hlavní hrozbu pro východní celky, někteří dokonce evropskou skvadru řadí mezi čtyřku nejlepších na Worlds.