FIFA 21 Článek Fotbalisté milují esport! Svůj tým mají legendy i česká hvězda

Fotbalisté milují esport! Svůj tým mají legendy i česká hvězda

pav

27. 3. 2020 15:50

Fotbalistů a dalších sportovců se často ptají - co budete dělat, až kolem 35 pověsíte kopačky na hřebík? Budete trénovat, podnikat, nebo snad jen užívat naspořených peněz? Mnozí z nich mají jasno: Budeme, nebo dokonce už jsme, šéfové esportových týmů! Které hvězdy světového fotbalu už teď začínají dobývat virtuální svět?

Ruud Gullit - Team Guillit

Nizozemské ikoně je už 57 let, rozhodně ale jde s dobou, možná ji ještě o fous předbíhá. Gullit je jedním z prvních fotbalistů, který si založil esportový tým, virtuální fotbal ho zaujal v roce 2017, když předával trofej vítězi FIWC Grand Final. Pod Gullitovu družinu patří pět hráčů FIFA, mezi nimi například Ollie “Ollelito” Arbin a Henrique “Zezinho” Lempke.

Gareth Bale - Ellevens Esports

Naopak jeden z nejnovějších přírůstků na scéně, Ellevens Esports, je dílem hráče nosícího číslo 11 v Realu Madrid - Garetha Balea. I u něj je FIFA, v níž má momentálně tři hráče, jasnou volbou, k tomu ale přibírá hráče v Rocket League, Counter-Strike a PUBG.

Ronaldinho - R10 Esports

Když ho zrovna eskapády s falešným pasem nezavedou do paraguayského vězení, je ikonický fotbalista Ronaldinho velkým podnikavcem ve světě esportu. Stojí za eLigaSul, soutěží v Pro Evolution Soccer, která se rozprostírá přes šestadvacet zemí, a také za vlastním týmem R10 Esports. Za něj momentálně válí hned osm brazilských hráčů FIFA, nejznámějším z nich je zřejmě Gabriel “Gabrielpn” Peres Nunes.

I Ronaldinho má vlastní esportový tým • Foto twitter.com

Mesut Özil - M10 Esports

I jiná slavná "desítka" z fotbalového světa si piplá hráče videoher. Záložník Arsenalu a mistr světa s Německem Mesut Özil rozjel, jako snad každý fotbalista působící v esportu, svůj tým na hře FIFA. Postupně ale rozšířil působnost i do rekordy trhajícího titulu Fortnite, který pod jeho týmem hraje sedm hráčů.

Antoine Griezmann - Grizi Esport

Hvězda Barcelony a francouzské reprezentace dává tým Grizi dohromady s bratrem Théem. Pustil se do toho ve velkém, pro družstvo s tučňákem ve znaku sháněl (a dál přidává) hráče FIFA, Fortnite, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive a Rainbow Six Siege. Jen za prvních deset minut od oficiálního oznámení jim podle deníku Le Parisien přišlo 1500 žádostí od hráčů, kteří by chtěli Griezmannův tým reprezentovat.

Antoine Griezmann oznámil svůj vlastní esport tým • Foto Koláž iSport.cz

Jakub Jankto - Sampi

A nakonec jeden český zástupce. Odchovanec Slavie a český reprezentant Jakub Jankto, toho času působící v italské Sampdorii Janov, se do esportu pustil ve velkém stylu. Jeho tým Sampi, založený v roce 2018, hraje FIFU, NHL, CS:GO i League of Legends, a Jankto se o své hráče maximálně stará. Nově jim také nechal postavit parádní gaming house, první svého druhu v Čechách.

Související články