League of Legends Článek Fnatic, Vitality a Excel? Co se stane s Čechy v nejvyšší evropské lize?

Fnatic, Vitality a Excel? Co se stane s Čechy v nejvyšší evropské lize?

njc

15. 11. 2021 07:30

Přestupové období ve světě světového League of Legends je za rohem. Zraky fanoušků se upírají také na čtveřici českých borců, kteří v posledním splitu bojovali v LEC, jedné z největších světových lig. Dvojici z MAD Lions podle všeho čeká stěhování. A jak to bude s Patrikem „Patrik“ Jírů a Petrem „denyk“ Haramachem z Excel?

Kolotoč offseason v League of Legends začíná. Týmy v největších ligách světa budou chtít zase o něco lepší skvadry, na trhu se nachází elitní společnost. A vypadá to, že většina celků bude v dalším splitu evropského LEC k nepoznání.

Součástí změn budou bezpochyby také čeští zástupci. Oblíbená dvojka Matyáš „Carzzy“ Orság a Marek „Humanoid“ Brázda, která společně reprezentovala MAD Lions, se rozdělí.

Humanoid s trofejí pro vítěze LEC • Foto Riot Games/Michał Konkol

První zmiňovaný by měl v dalším splitu LEC oblékat barvy Vitality. 19letý bot laner by se měl stát jednou z hvězd nového evropského supertýmu, v němž by se měl setkat například s Lukou „Perkz“ Perkovićem či Barneym „Alphari“ Morrisem.

Většina fanoušků tipuje Vitality na vysoké umístění, podobně by na tom měl být i nový tým Marka „Humanoid“ Brázdy - Fnatic. Slavná britská organizace se podle posledních informací stane od konce roku 2021 domovem českého mid lanera. Nahradit by měl Yasina „Nisqy“ Dinçera a spolu s Ivánem „Razork“ Martín Díazem a Martinem „Wunder“ Nordahl Hansenem by měl posunout Fnatic na vyšší úroveň.

Svou budoucnost má jistou Patrik „Patrik“ Jírů. Ten podepsal novou dvouletou smlouvu s týmem Excel a znovu se pokusí probojovat do play off.

Otazník visí nad čtvrtým Čechem, jenž se v posledním splitu ukázal v LEC. Petr „denyk“ Haramach také oblékal dres Excel, jeho pozice v týmu je však nejistá a podle všeho se minimálně na začátku sezóny 2022 v LEC neukáže.

 

Související články