FIFA turnaj eLEAGUE jde do finále o 60 tisíc, favorita nehledejte
FIFA 21 Článek FIFA turnaj eLEAGUE jde do finále o 60 tisíc, favorita nehledejte

FIFA turnaj eLEAGUE jde do finále o 60 tisíc, favorita nehledejte

njc

19. 3. 2021 10:08

Na začátku stálo přes tisíc hráčů, nyní zbývá nejlepší osmička. Turnaj eLEAGUE ve FIFA 21 míří do finiše, cílovou čáru protne již tento víkend. Jen ti nejzdatnější budou mít šanci si to rozdat o titul prvního šampiona eLEAGUE a prizepool 60 tisíc korun. „Tady už se nehraje na favority,“ říká Patrik „Patýno“ Janků, který se v roli experta a ambasadora Sazka Esport ukáže ve finálovém vysílání. To můžete sledovat na Twitch.tv/eleaguecz a iSport.cz.

Bude to opravdu pořádná řežba. Nelze postavit jednoho hráče nad ostatní, šance na vítězné grandfinále jsou rozděleny rovnoměrně. „V top 8 už si moc nevyberete, kdo je silnější a kdo je slabší,“ souhlasí Dominik „Seron“ Čermák, jeden z největších talentů česko-slovenského FIFA rybníčku a borec, pro kterého je hlavní postup přímo do semifinále, který zaručuje první místo ve skupině. „Je to i psychická výhoda,“ vysvětluje svěřenec fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta v organizaci Sampi.

Obrovskou konkurenci potvrzují také jména, která se do hlavní fáze eLEAGUE vůbec neprobojovala. „Nepostup slávistů Kobbyho a Drmiho je pro mě velké překvapení, stejně jako brzké vypadnutí sparťanského Mariooosa,“ říká Patrik Janků. Na druhou stranu příjemně překvapil Tomáš „sirisetsedm“ Novotný. „Nebál bych se ho pasovat do role černého koně turnaje,“ usuzuje Janků.

Největší zastoupení má ve finálových skupinách pražská Sparta s Martinem „Caster“ Štěpánem a Janem „Emerickson“ Krupičkou. Právě první jmenovaný si je také vědom veliké síly svých soupeřů. „Mým cílem je postoupit,“ hlásí před víkendem. „Bude to opravdu těžké, ty skupiny jsou ohromně silné. I přesto, že postupují tři, tak to nebude nic jednoduchého,“ usuzuje 23letý reprezentant Sparty. Ten se o nejlepší šestku popere s již zmiňovaným Seronem, ve formě hrajícím Matějem „m4tk05“ Dunkou z Bohemians esports a olomouckým mladíčkem Martinem „FCMARTIN“ Hrabinou.

O nic lehčí nebudou mít postup hráči skupiny B, ve které se pohybují hned dva semifinalisté podzimní CZC.cz iSport LIGY. Slávistického Jakuba „CptKubajz“ Pudila a plzeňského Lukáše „T9Laky“ Poura vyzve Emerickson a kvalifikační překvapení Sirisetsedm.

Kdo si nakonec dojde pro největší část z celkové odměny 60 000 korun se dozvíte již tento víkend na kanále twitch.tv/eleaguecz a webu iSport.cz.

TOP 8 finalistů
Skupina A
Matěj „M4tk05“ Dunka (Bohemians 1905)
Dominik „Seron“ Čermák (Sampi)
Martin „FCMARTIN“ Hrabina (Sigma Olomouc)
Martin „Caster“ Štěpán (AC Sparta Praha)

Skupina B
Jakub „CptKubajz“ Pudil (SK Slavia Praha)
Tomáš „Sirisetsedm“ Novotný (Zicon)
Jan „Emerickson“ Krupička (AC Sparta Praha)
Lukáš „T9Laky“ Pour (FC Viktoria Plzeň)

Víkendový program FIFA eLEAGUE

SOBOTA: skupinová fáze
20. 3. od 14:00

NEDĚLE: play off + finále
21. 3. od 14:00

Související články