FIFA 21 Článek FIFA 22 přinese přes 4000 nových animací a realističtější gameplay

FIFA 22 přinese přes 4000 nových animací a realističtější gameplay

njc

20. 7. 2021 19:30

EA Sports v úterý poprvé vyšli na svět s gameplayem FIFA 22. Vývojáři se zaměřili na co největší přiblížení pohybu hráčů realitě. Změna je vidět na první pohled, velká spousta nových animací a feature posune fotbalový simulátor na další level.

Vývojáři EA Sports ukázali:
Pokročilé nasnímání zápasu 11 na 11
Soupravy Xsens umožňují vůbec poprvé nasnímat pohyb 22 profesionálních fotbalistů hrajících ve vysokém tempu. Výsledný bezkonkurenční objem kvalitních údajů o pohybu skutečných hráčů je základem pro pohyb jednotlivců i týmů ve FIFA 22.

Strojové učení  
Špičkovým patentovaným algoritmem strojového učení prohnali přes 8,7 milionu snímků z pokročilého nasnímání zápasu, načež algoritmus dokáže v reálném čase vytvářet nové animace s cílem dosáhnout organického fotbalového realismu při různých interakcích na hřišti.

Taktická UI 
Díky výkonu nové generace konzolí doznala zlepšení také taktická inteligence hráčů. Každý fotbalista dokáže lépe vnímat ofenzivní i defenzivní rozestavení a pohyb, což zaručuje novou úroveň taktického realismu.

Autentický pohyb celého týmu  
Soupravy Xsens vůbec poprvé použili k nahrání každého dotyku, zákroku, sprintu a osobního souboje od všech 22 fotbalistů hrajících ve vysokém tempu. Zásluhou více než 4000 nových animací jsme docílili vylepšeného projevu každého hráče ve hře FIFA 22.

Algoritmus „ML – FLOW“
Na základě více než 8,7 milionu snímků z pokročilého nasnímání zápasu 11 na 11 vytváří algoritmus strojového učení ML – Flow v reálném čase nové animace, s jejichž pomocí mohou hráči lépe přizpůsobit svůj krok a tempo běhu před zpracováním míče nebo plynulejším vysláním střely.

Kinetické vzdušné souboje
Vylepšená echnologie synchronizuje animace, což zvyšuje realismus a odezvu při soubojích o to, kdo bude u míče první. Všimněte si obránců a útočníků, jak se strkají a vrážejí do sebe při snaze dostat se na centr, odkopnout míč do bezpečí a naběhnout si na dlouhé přihrávky. Výsledkem je zlepšená kvalita při hlavičkování a jasnější výsledek soubojů.

Vyrovnaná kontrola míče
Díky delším dvojdotykovým animacím je ovládání míče přirozenější a plynulejší než kdy předtím. Zpracujte si míč ze vzduchu lépe technicky, využijte větší mrštnost při zpracování balonu na zemi a užijte si větší sílu při jeho krytí. K dispozici tak máte nové způsoby, jak si ve FIFA 22 připravit akci.

Zlidštění hráčů
Díky pokročilému nasnímání zápasu 11 na 11 se můžete těšit na nové animace hráčů bez míče a jejich chování, které vylepší uvěřitelnost děje na hřišti. Všimněte si, jak spolu soupeři mluví a gestikulují na základě dění, zatímco vylepšený aktivní pohyb odpovídá naléhavosti hráčů na hřišti. Letošní ročník je tak tím nejrealističtějším v sérii FIFA.

Přepracované chování brankářů
Díky zbrusu novému brankářskému systému jsou strážci branky inteligentnější, což se pozitivně projeví v chytání soupeřových střel a chytřejším rozhodování mezi tyčemi. Poziční hra brankářů vychází z různých stylů gólmanů po celém světě s cílem věrně napodobit chování prvotřídních brankářů včetně jejich bleskových reflexů.

Skutečná fyzika míče
Skutečná data importovaná do FIFA 22 posouvají fyziku míče na novou úroveň realismu. Vyladěné parametry včetně rychlosti, falše, aerodynamického odporu, tření o zem a valivého odporu znamenají, že každý dotyk, střela, volej, přihrávka nebo driblink budou vypadat a působit opravdově.

Výbušný sprint
Výbušný sprint, novinka v hratelnosti měnící dynamiku situací jeden na jednoho, vám přináší větší kontrolu nad zrychlením při driblinku nebo bránění. Nalákejte soupeře a zvolte vhodný okamžik, kdy se v plné rychlosti zbavíte obránce a podpoříte svůj tým v útočné fázi.

Nové útočné taktiky
Nastavte mužstvu různé styly pro jednotlivé poloviny hřiště prostřednictvím nových útočných taktik, které vám dají větší kontrolu nad tím, jak chcete ve FIFA 22 hrát: držte míč na své půlce a rychlým založením akce pronikněte na soupeřovu polovinu, hrajte přímo od šestnáctky k šestnáctce nebo dejte přednost vlastnímu jedinečnému stylu.

Související články