Faker se s T1 vrací na Worlds! Uspěli i Fnatic, kdo další se podívá na světový šampionát?
League of Legends Článek Faker se s T1 vrací na Worlds! Uspěli i Fnatic, kdo další se podívá na světový šampionát?

Faker se s T1 vrací na Worlds! Uspěli i Fnatic, kdo další se podívá na světový šampionát?

Kateřina Sauerstromová

23. 8. 2021 10:50

Jasná převaha zakončená vítězstvím 3-1 zajistila korejskému celku T1 spot na 2021 League of Legends World Championship. V Evropě si Fnatic poradili z G2, Cloud9 v NA přehráli TSM.

Korejská bitva začala lépe pro Gen.G, kterým se podařilo ovládnout první hru. Následně už bylo ale vše v režii T1, kteří nemilosrdně vyhráli tři hry v řadě. Výhrou si T1 zajistilo účast na Worlds, přidává se tak k již kvalifikovaným týmům DWG KIA a Gen.G.

Po dvou letech se legendární Faker opět objeví na světovém šampionátu. V roce 2019 se T1, tehdy pod jménem SKT, probojovali až do semifinále, kde následně podlehli G2. Letos má T1 jistý spot minimálně v play-in fázi, v případě úspěchu na LCK Summer se ale může dostat rovnou do skupinové fáze.

Zřejmě nejsledovanějším zápasem o poslední spot na Worlds byl souboj mezi G2 Esports a Fnatic. Až 840 000 diváků se zajímalo o boj Martina "Rekkles" Larssona proti svému bývalému celku.

Navzdory těsnému výsledku 3:2 pro Fnatic, o lepším celku nemůže být pochyb. Nebýt neuvěřitelně zahozené třetí hry, FNC by si bez větších problémů došli pro vítězství 3:1. Všechna jejich vítězství byla jednostrannou záležitostí, G2 se nedokázali vyrovnat silné early game svého soupeře.

G2 Esports se tak poprvé ve své historii nepodívají na Worlds. Velká rána pro tým i švédské ADC, které do G2 přišlo právě z Fnatic s jediným cílem - vyhrát Worlds.

Další drama se odehrálo v Severní Americe. Tradiční bitva mezi TSM a Cloud9 dospěla až do rozhodující páté hry.

V té se borci v modrém vydali ze všech sil a bez větších problémů si poradili se svým dlouholetým rivalem. Cloud9 se tak vrací na Worlds poté, co se světového šampionátu v roce 2020 nezúčastnili.

Nejlepší týmy z dvanácti regionálních lig se utkají o trofej Summoner's Cup už v listopadu 2021.

Momentálně známé devět kvalifikovaných celků:
Gen.G
C9
DWG
T1
MAD Lions
Fnatic
Rogue
Team Liquid
100 Thieves

Související články