Faker se může vyhnout povinné vojenské službě, musí ale vyhrát zlatou medaili
League of Legends Článek Faker se může vyhnout povinné vojenské službě, musí ale vyhrát zlatou medaili

Faker se může vyhnout povinné vojenské službě, musí ale vyhrát zlatou medaili

njc

9. 9. 2021 14:20

Asijské Hry 2022 budou mít silné esportové zastoupení, což je pro korejské hvězdy jako je Lee „Faker“ Sang-hyeok nadějná zpráva.

Asijská esportová federace úzce spolupracuje s olympijskou radou na osmi medailových disciplínách následujících Asijských her. Hvězdy elektronického sportu budou mít šanci získat medaile v rámci osmi olympijsky uznávaných her.

Seznam titulů obsahuje světoznámé lídry esportu, stejně jako oblíbence čistě Asijsko-pacifického regionu: 

Street Fighter V 
Dota 2 
League of Legends 
FIFA 
Hearthstone 
PUBG Mobile 
Arena of Valor 
Dream Three Kingdoms 2.

Zařazení esportu do programu Asijských her je pro esportovou scénu významnou událostí. Asijské hry patří mezi největší sportovní události na světě, popularitou zaostávají pouze před velikány jakým jsou Olympijské hry nebo Mistrovství světa ve fotbale.

Událost bude mít pro korejské soutěžící nepředstavitelný význam. Hráči, kterým se podaří vyhrát zlatou medaili, dostanou možnost získat výjimku z povinné vojenské služby. Jižní Korea vyžaduje povinnou službu v korejské armádě alespoň na osmnáct měsíců, což se nejčastěji zmiňuje v souvislosti s esportovou legendou Fakerem.

V League of Legends se ještě nikomu nepodařilo navázat po vojenské službě na předchozí úspěchy. Není to nemožné, jak dokázal Park „March“ Tae-won, který zažil v roce 2019 svůj nejlepší soutěžní rok Dota 2 poté, co byl v letech 2016 až 2018 ve službě. Přesto hráči jako Faker vítají možnost vyhnout se takové kariérní i životní překážce a budou se rvát o zlato.

Zdroj: win.gg

Související články