Cloud9 chce odvrátit špatné výsledky, sází proto na zkušenost a do základu vrací Zvena
League of Legends Článek Cloud9 chce odvrátit špatné výsledky, sází proto na zkušenost a do základu vrací Zvena

Cloud9 chce odvrátit špatné výsledky, sází proto na zkušenost a do základu vrací Zvena

Kateřina Sauerstromová

23. 6. 2021 13:55

Fanoušci League of Legends se radují, hvězdný bot laner Jesper „Zven“ Svenningsen se před čtvrtým týdnem LCS konečně vrací do základní sestavy. 

Dánský hráč byl před začátkem Season 11 Summer Split poslán na lavičku, jako důvod organizace uvedla nedostatek motivace a formy. Místo zaplnil tehdejší hráč Cloud9 Academy Calvin „k1ng“ Truong, který má schopnosti hrát na té nejvyšší úrovni, postrádá ale zkušenosti, které nabízí právě Zven.

Po úspěšném LCS Summer Split měli fanoušci od Cloud9 velká očekávání, která se ale zatím nedaří naplnit. Poslední tři zápasy proti TSM, Evil Geniuses a Immortals skončily pro modrobílé prohrou. 

Řešení má nabídnout zkušenější shot-caller Zven. S K1ngem v základní sestavě převzal rozhodující pozici Luka „Perkz“ Perković, což pro tým ale nefungovalo tak, jak by mělo. Návrat dánského hráče uleví Perkzovi na midu a zároveň mu umožní pickovat spíš high mobility championy a asistovat na side lajnách.

Fanoušci se můžou těšit na změnu herního stylu, místo hraní přes top se od čtvrtého týdne pravděpodobně dočkáme větší pozornosti věnované bot lane.