League of Legends Článek Cesta na vrchol. Příběh nejlepšího světového týmu League of Legends

Cesta na vrchol. Příběh nejlepšího světového týmu League of Legends

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

1. 11. 2020 15:45

DAMWON Gaming potvrdili roli největšího favorita světového šampionátu v League of Legends. S celkovým skóre 15-3 prošli naprosto hladce celým turnajem a zařadili se mezi nejlepší celky v historii Worlds. Korejští borci si museli svůj trůn tvrdě vydřít.

Náš příběh začíná v květnu roku 2017. Tehdy vznikl tým pod jménem MiraGe Gaming, kde se sešlo pět obrovsky talentovaných korejských hráčů: Lee „Parang“ Sang-won, Kim „Crush“ Jun-seo, Kim „Boroona“ Yeong-hoon, Cho „BeryL“ Geon-hee a Ryu Ho-seong. Spojoval je jeden společný cíl: dostat se mezi elitu.

Bohužel, podmínky nehrály v jejich prospěch. MiraGe Gaming neměl žádné velké sponzory. Hráči se scházeli v internetové kavárně, kde společně trénovali. Peněz měli pomálu, a tak prosili majitele svého oblíbeného herního doupěte o čas navíc.

Naštěstí si vlastník PC kavárny všiml potenciálu a nadšení mladého týmu a spojil borce z MiraGe Gaming s firmou Damwon, která prodávala monitory a počítače. Tak vznikl tým DAMWON Gaming.

Domov DWG • Foto afreecatv

Tým dostal možnost usídlit se v jednom z podlaží budovy vlastněné majitelem Damwon, který byl velice bohatý, co se týče nemovitostí. Ve stejném prostředí bydlí hráči dodnes, i když v jiném složení.

Po mírném zklamání v prvním splitu CK přišly první změny. 19. listopadu 2017 přišli do týmu čtyři noví hráči, z nichž dva nyní patří k tomu nejlepšímu, co může Korea nabídnout. Pozici midlanera zaujal Heo „Showmaker“ Su, na toplane pak vletěl Jang „Nuguri“ Ha-gwon.

V Season 8 ukazovali DWG potenciál, na jaře to nestačilo, Griffin nedali nikomu šanci. V letním splitu DWG naprosto dominovali a postoupili do nejvyšší korejské ligy LCK. Na 2018 LoL KeSPA Cupu překvapili s novým junglerem Kim „Canyon“ Geon-buem SKT T1, v semifinále však nestačili na Griffin.

DWG se pomalu dostávali do povědomí světa League of Legends. Jedním z prvních mimokorejských hráčů, který si všiml síly DAMWON, byl Martin „Rekkles“ Larsson. „Trénovali jsme s DAMWON Gaming, kteří se kvalifkovali do LCK a jsou dost dobrý. To je tým, který chcete na Worlds,“ nešetřil slova chvály finalista Worlds 2018.

Na další světový šampionát už se DWG dostali. Po ne úplně povedené sezóně v LCK se kvalifikovali přes regionální kvalifikaci, kde zvítězili nad KZ.

Ve skupinové fázi narazili na Invictus Gaming, Team Liquid a ahq. S Američany ztratili jedinou hru a do čtvrtfinále tak šli z prvního místa. Hned v prvním kole vyřazovací fáze však nestačili na G2 Esports a s turnajem se rozloučili ve čtvrtfinále.

Začátek Season 10 byl jako na houpačce. DWG se nedařilo zvítězit ve více sériích v řadě a přišla další změna. Jang „Ghost“ Yong-jun přišel na roli ADC a vítězná sestava tak byla konečně kompletní.

Na jarní split nechaly korejské hvězdy rychle zapomenout. V letním splitu naprosto dominovali LCK a s celkovou bilancí 37-5 si došli pro první vítězství v největší lize světa. Na světový šampionát v Číně přijeli DAMWON jako hlavní favorit na vítězství. Zdálo se, že Korea konečně našla tým, který sesadí LPL z trůnu.

Vše probíhalo dle předpokladů. Kromě mírného zaváhání proti JDG prošlli DWG skupinou bez ztráty mapy a ve čtvrtfinále proti DRX zopakovali jednoznačný výkon z finálové série LCK. Proti G2 předvedli nejdominantější hru v historii Worlds a ve finále si pak poradili se Suning.

Korea se vrátila na vrchol. Tým, který začínal na nule, ovládl svět.

Související články