Čeká nás propadák Astralis? Mezi jmény i bývalý hráč G2 a mousesports
League of Legends Článek Čeká nás propadák Astralis? Mezi jmény i bývalý hráč G2 a mousesports

Čeká nás propadák Astralis? Mezi jmény i bývalý hráč G2 a mousesports

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

26. 10. 2020 17:50

Rebrand světoznámého League of Legends týmu Origen na Astralis se setkal se smíšenými reakcemi komunity. Tým by nyní navíc měla opustit většina stávající sestavy. Origen se v létě nedařilo, budoucnost pod brandem Astralis však nevypadá o nic líp.

Kde začít... Již jsme vás informovali o potenciálním odchodu toplanera Barneyho „Alphari“ Morrise do Team Liquid. Alphari byl jasně nejlepším hráčem Origen v posledním splitu a jen jeho odchod pasoval Astralis (dříve Origen) do role favorita na jednu z posledních příček v jarním splitu LEC 2021. Jenže zde špatné zprávy zdaleka nekončí.

Portál esportmaniacos.com v pondělí večer informoval o potenciálním odchodu dalších třech hráčů z aktivní sestavy nynějších Astralis.

Jedná se o trojici Andrei „Xerxe“ Dragomir, Elias „Upset“ Lipp a Mitchell „Destiny“ Shaw. Zůstat v Astralis by měl pouze midlaner Erlend „Nukeduck“ Våtevik Holm.

Astralis se potácí v ekonomických problémech, které ovlivní i náhradníky zmíněných borců. Zřejmě nejznámějším jménem je Hampus „promisq“ Abrahamsson, který se po angažmá v G2 stal součástí mousesports. 

Na botlane by měl švédského supporta doplnit další švédský zástupce mousesports Jesper "Jeskla" Strömberg. Toho většina fanoušků zná především z působení v XL, se kterými se Jeskla umístil na devátém, potažmo desátém místě.

V jungli se pak mluví o Nikolayi "Zanzarah" Akatovi. I tento Rus, momentálně hrající za AGO Rogue, má zkušenosti s evropským LEC. Na konci loňského roku byl součástí týmu Origen, který se pokoušel v LEC 2019 Regional Finals kvalifikovat na Worlds. To se jim po prohře 2:3 proti Splyce nepodařilo.

Související články