Carzzy si zahraje s Perkzem. Vitality představilo sestavu, v níž vstoupí do dalšího splitu LEC
League of Legends Článek Carzzy si zahraje s Perkzem. Vitality představilo sestavu, v níž vstoupí do dalšího splitu LEC

Carzzy si zahraje s Perkzem. Vitality představilo sestavu, v níž vstoupí do dalšího splitu LEC

Jan Hrušovský

8. 12. 2021 17:58

Zvěsti se potvrdily. Český League of Legends hráč Matyáš „Carzzy“ Orság bude v další sezóně nastupovat v dresu francouzského klubu Team Vitality. Společně s ním se v sestavě objeví ještě dva navrátilci z USA, Chorvat Luka „Perkz“ Perkovič a Brit Barney „Alphari“ Morris. Vitality se tak solidně vyzbrojili do další sezóny LEC a budou patřit mezi největší favority celé soutěže.

„Těším se, bude to něco nového. Budu mít spoustu nových zážitků a poznám nové lidi. Myslím, že budu mít silný tým,“ řekl Matyáš „Carzzy“ Orság před pár dny v rozhovoru. Tehdy ale ještě nemohl prozradit, zdali bude opravdu hájit barvy týmu Vitality.

Nyní je sestava pro jarní část oficiální. Za francouzský klub se tak na Summoner‘s Rift vydá na midu osminásobný evropský šampion a finalista Worlds 2019 Perkz, který se do LEC vrací po ročním angažmá v severoamerickém týmu Cloud9. Na topu bude běhat finalista letošní LCS a bývalý hráč Team Liquid Alphari.

Prodloužení smlouvy se pak dočkal polský jungler a vítěz EU Masters 2018 Selfmade a také řecký support Labrov. S ním se po dvouleté pauze opět setkává Carzzy. Oba hráči tak mohou zavzpomínat na společné bitvy v barvách německého týmu BIG, který společně dotáhli k vítězství v Prime League a v EU Masters v roce 2019.

„Další rok bude pro mě důležité vyhrát LEC, abychom potvrdili, že jsme evropská jednička a ve Worlds bych se chtěl dostat co nejdál,“ popsal český AD Carry hráč, jaké ambice má s aktuální sestavou Vitality.

„Když mě Vitality oslovili, abych se připojil k týmu, hned jsem věděl, že mají opravdovou vášeň a touhu, aby se rok 2022 stal jejich rokem,“ uvedl pro klubový web Luka „Perkz“ Perković.

Francouzská organizace se v posledním splitu evropského šampionátu LEC umístila na šestém místě, když hned v prvním kole play-off padla 2:3 s týmem fnatic. S touto sestavou se Vitality rázem řadí mezi největší favority jarní části, která začíná už v polovině ledna. Hvězdnou sestavu pak ještě doplňuje trenér Louis-Victor „Mephisto“ Legendre s asistentem Simao „Simon“ Oliveirou a analytikem Dimitrim „Noodlez“ Zografosem.

Sestava Team Vitality:

Barney “Alphari” Morris
Oskar “Selfmade” Boderek
Luka “Perkz” Perković
Matyáš “Carzzy” Orság
Labros “Labrov” Papoutsakis

Související články