Bloop: Rekkles opustí G2 Esports. Kdo stojí za jeho odchodem?
League of Legends Článek Bloop: Rekkles opustí G2 Esports. Kdo stojí za jeho odchodem?

Bloop: Rekkles opustí G2 Esports. Kdo stojí za jeho odchodem?

njc

29. 9. 2021 11:40

Není to ani rok od momentu, kdy se světem League of Legends začaly šířit informace o přestupu Martina „Rekkles“ Larssona z týmu Fnatic do G2 Esports. Obří transfer měl znamenat dominanci nejúspěšnější organizace LEC posledních let. Jenže opak byl pravdou. G2 se nezúčastnili v roce 2021 žádného z finálových bojů a nepodívají se ani na Worlds. Změny v týmu jsou neodvrátné, jedním z odejdivších playerů by se měla podle dotesports.com stát právě švédská legenda.

„Rekkles nebude v roce 2022 reprezentovat evropského giganta,“ stojí v reportu Pabla „Bloop“ Suáreze pro dotesports.com. Jeden z nejspolehlivějších světových žurnalistů ve světě League of Legends o možných změnách v G2 již v posledních týdnech několikrát informoval. Až teď však přichází s konečnou informací ohledně budoucnosti švédského ADC Martina „Rekkles“ Larssona.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 90 milionů za hvězdy z G2! Dva hráči a trenér jsou na prodej

Historie se opakuje. Rekkles podruhé opustil Fnatic a podruhé skončil v supertýmu, který předváděl výkony daleko za očekáváním. V roce 2015 zažil tragédii s názvem Elements, o šest let později se trápí v G2 Esports. Podle všeho už ne na dlouho.

G2 se chystají na kompletní přestavbu kolem dvojice Marcin „Jankos“ Jankowski a Rasmus „Caps“ Winther. Oba hráči jsou spojeni s G2 do dalších let a s největší pravděpodobností budou jediní, kdo v sestavě zůstane. Wunder, Mikyx a Rekkles jsou z kola ven.

Právě mid laner a jungler nechtěli podle informací Dotesports pokračovat se švédským ADC a jsou jedním z hlavních důvodů, proč Rekkles v organizaci končí. Severská dvojice už se jednou s podobnými problémy setkala. Na začátku Capsova působení ve Fnatic se styly obou hráčů výrazně rozcházely a vznikaly problémy. Téměr totožná situace nastala i nyní.

Vztahy mezi G2 a Rekklesem nejsou ideální. Švéd měl být podle Bloopa zvláštním hostem na losování Worlds. Jenže kvůli napjatým vyjednáváním mezi hráčem a týmem se nakonec Martin Larsson losu světového šampionátu nezúčastnil a na poslední chvíli jej nahradil Jankos.

O legendární ADC měl mít zájem Team Vitality, G2 ale momentálně nemá o jednání zájem.

Související články