Bjergsen se po osmi letech loučí s týmem TSM, končí i SwordArt
League of Legends Článek Bjergsen se po osmi letech loučí s týmem TSM, končí i SwordArt

Bjergsen se po osmi letech loučí s týmem TSM, končí i SwordArt

Kateřina Sauerstromová

29. 10. 2021 20:19

Informaci o odchodu legendárního Sorena „Bjergsen“ Bjerga potvrdila sama organizace. K spekulacím ohledně SwordArta se tým doposud nevyjádřil.

Majitel Reginald Dhin a trenér Parth Naidu ve společném videu prohlásili, že Bjergsenovi pro jeho setrvání v týmu nabídli aktivní pozici na mid lince, ten se ale i přesto rozhodl nabídku odmítnout. 

Poté, co se Bjerg stal spolumajitelem týmu se zdálo, že jeho budoucnost v TSM je pevně dána. O jeho odchodu navíc nekolovaly ani žádné spekulace, celá situace je tak pro League of Legends scénu šokující.

S největší pravděpodobností se Bjerg v roce 2022 vrátí k profesionálnímu hraní. Zda zůstane v Severní Americe, nebo se přesune zpět do Evropy, nicméně zůstává otázkou.

Organizaci TSM čeká bouřlivé období. Kromě Bjergsena tým opustil i nejlépe placený hráč LCS, Hu „SwordArT“ Shuo-Chieh. Působení taiwanského hráče nedosáhlo očekávání. TSM nezvítězili na Mid-Season Showdown, Summer Playoffs a nakonec se ani nekvalifikovali na vytoužené Mistrovství světa 2021.

Související články