FIFA 21 Článek Big Match ovládl Kobby. Konečně jsem vyhrál velký turnaj a teď chci do iSport ligy, říká

Big Match ovládl Kobby. Konečně jsem vyhrál velký turnaj a teď chci do iSport ligy, říká

Jan Hrušovský

8. 11. 2021 09:02

REPORTÁŽ | Trofej pro vítěze Big Matche si v sobotu odnesl slávista Martin “Kobby” Strnad, když ve finále porazil domácího Matěje “Matejs” Dunku. Turnaje, který uspořádal tým Entropiq v pražské pobočce McDonald’s ve Vodičkově ulici, se zúčastnila špička česko-slovenské FIFA scény. Dále na virtuální trávník vstoupila řada influencerů, streamerů a také režisér a herec Jakub Kohák či bývalý fotbalista Tomáš Ujfaluši. 

Po dlouhé době si čeští fifaři opět vyzkoušeli atmosféru turnaje s diváky. Restaurace McDonald’s byla během dne přístupná fanouškům oblíbeného fotbalového simulátoru od EA Sports, ale také zákazníkům, kteří se při čekání na svou objednávku mohli podívat, jak se hraje FIFA 22 na profesionální úrovni. 

Nejvíce fanoušků měl na místě pořádající tým Entropiq a ti vkládali největší naděje do Maria „MarioOoso99“ Gumbrešta. Jenže bývalý hráč Sparty a šampion CZC.cz iSport ligy se s turnajem rozloučil už v základní skupině. Zato jeho dvacetiletý spoluhráč Matejs se během dne probojoval až do finále. 

V napínavém finálovém duelu se však více dařilo Kobbymu, který zvítězil 3:2 a během celého Big Matche nepoznal porážku. “Jsem obrovsky spokojený. Chtěl jsem tu skončit na stupních vítězů a nakonec je z toho vítězství. Po dlouhé době jsem vyhrál velký turnaj, takže ze mě teď všechno obrovsky spadlo a mám hroznou radost,” říkal po finále Martin “Kobby” Strnad. 

Slávistický hráč také přiznal, že nyní se FIFĚ věnuji více než kdykoli předtím a obětuje hraní hodně času. I proto by chtěl uspět na mezinárodní scéně a také se touží probojovat do blížící se CZC.cz iSport ligy. “Hrál jsem pouze jednu kvalifikaci a ta se mi nepovedla. Teď mám poslední šanci, kterou musím urvat. Pokud si udržím formu z dneška, tak určitě postoupím a pokusím se urvat i tenhle pohár,” je Kobby odhodlaný po sobotním vítězství. 

Nejdříve však musí uspět v poslední čtvrté kvalifikaci, která se koná již toto úterý. 

REGISTRACE DO 4. KVALIFIKACE

Druhý finalista Matěj Dunka navzdory zklamání z finálové porážky byl se svým výkonem spokojený: “Hodnotím to pozitivně, nečekal jsem, že se dostanu tak daleko, ale mrzí mě, že jsem nedokázal vyhrát a skončil jsem druhý,” řekl Matejs a pochválil soupeře: “Kobby hrál dobře. Já měl lépe bránit a nedostávat tak blbé góly.”

Oba hráči si pak z turnaje Big Match odnáší i důležité zkušenosti z hraní před publikem. “Hrálo se mi překvapivě dobře, nečekal jsem, že budu tak v klidu. Byla to pecka,” řekl Matejs.

Podobně to cítil i Kobby, který se však narozdíl od svého finálového soupeře nemohl spoléhat na zástup fanoušků. O to více zápas prožíval a při každém svém gólu se mohutně radoval: “Hraní před lidmi mám rád. Je to něco jiného, když fandí, většina sice přála týmu Entropiq, ale bylo to super.” 

V zápase o třetí místo uspěl Dominik “Seron” Čermák ze Sampi, když porazil zástupce týmu Cryptova Michala “DRMi10” Drasticha. Během dne se ve fifě představili také influenceři Jirka Král, rapper Renne Dang, CzechCloud nebo PedrosGame. 

Ve večerním showmatchi mezi bývalým fotbalistou Tomášem Ujfalušim a hercem a režisérem Jakubem Kohákem se štěstí přiklonilo na stranu Jakuba Koháka, který svého soupeře porazil až v penaltovém rozstřelu. “Musím do příště víc potrénovat,” říkal s úsměvem Ujfaluši.

Související články