Americká organizace TSM následuje trendy a zakládá amatérský League of Legends tým
League of Legends Článek Americká organizace TSM následuje trendy a zakládá amatérský League of Legends tým

Americká organizace TSM následuje trendy a zakládá amatérský League of Legends tým

Kateřina Sauerstromová

30. 4. 2021 17:57

Jedna z největších organizací na scéně se rozhodla učinit razantní krok, jehož cílem je hledat nadějné talenty a těm následně pomoci v jejich rozvoji.

Na začátku roku 2021 oznámila organizace TSM nábor nových hráčů do nového amatérského scouting programu. Nyní, o dva měsíce později, došlo k oficiálnímu představení zbrusu nové League of Legends sekce.

„Za posledních pár měsíců nás navštívilo několik hráčů různých úrovní. Cílem celé akce bylo poskytnout následně užší skupině amatérských nadšenců profesionální přístup a za určitý časový horizont jim předat zpětnou vazbu,” sdělila organizace TSM detaily náboru.

Finální podoba soupisky amatérského týmu zahrnuje pět hráčů, kteří mají aktuálně v regionu Severní Ameriky nejvyšší kompetitivní rank Challenger. Hráč Alexander Gorica je jediným z členů, který má předchozí zkušenost s profesionálním hraním. Během sezony 2020 si zahrál za Golden Guardians Academy.

O amatérské týmy začínají jevit zájem velké organizace napříč celou scénou. Například proslulý Cloud9 spustil amatérský tým v rámci své akademie už v prosinci roku 2020. Součástí čím dál tím více populární LCS Academy League je i zástupce dalšího velikána esportu, tým 100 Thieves. 

Související články