League of Legends Článek Alphari by měl zamířit do Team Liquid, uvidíme midlane shuffle v Evropě?

Alphari by měl zamířit do Team Liquid, uvidíme midlane shuffle v Evropě?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

26. 10. 2020 10:30

Jeden milion dolarů. Přibližně tolik by si měl Brit Barney "Alphari" Morris ročně vydělat po přestupu do Team Liquid, hlásí espn.com. Uznávaný žurnalista Jacob Wolf informoval o možném přestupu toplanera Astralis do Severní Ameriky.

Letní split sezóny 10 se Origen (nyní Astralis) vůbec nepovedl. Jedinou světlou stránkou byly výkony Alphariho, který se za poslední roky vyšplhal na vrchol žebříčku nejlepších toplanerů Evropy. Mnozí ho dokonce řadí do stejné skupiny s Martinem „Wunder“ Nordahl Hansenem.

Jako každý rok se americké týmy podívaly do Evropy a uzmuly jeden z největších talentů. Alphari by v Team Liquid měl nahradit Junga „Impact“ Eon-yeonga, mistra světa z třetí sezóny.

Impacta by měl nahradit Alphari • Foto Riot Games

Podle espn.com měly původně o britského toplanera zájem tři organizace: Fnatic, Rogue a právě Team Liquid.

Zdroje úvadí, že Fnatic původně plánovali náhradu Gabriëla „Bwipo“ Raua. Ten si však po výborných výkonech na Worlds své místo v týmu udržel. 

Další v pořadí změn by měla v TL být pozice junglera. Po smolném roce a nepovedených výkonech by měl tým opustit Mads „Broxah“ Brock-Pedersen, který se k týmu připojil na začátku roku po přestupu z Fnatic. Lucas „Santorin“ Tao Kilmer Larssen by měl být tím, o kterého budou Team Liquid usilovat. Velkou roli v přestupových rozhodnutích hraje midlaner Nicolaj „Jensen“ Jensen, který podle Wolfových slov „chce junglera, kterému může věřit“.

Santorin by mohl posílit TL • Foto Riot Games

Nyní zpět k Fnatic. Po slušných výkonech na Worlds, by měla v týmu zůstat čtveřice hráčů. Tim „Nemesis“ Lipovshek údajně svými výkony nepřesvědčil a měl by tým opustit. 

Jednou z teorií je příchod jednoho z dvojice Rasmus „Caps“ Winther a Luka „Perkz“ Perković do Fnatic. Perkz není spokojený s rolí ADC a touží po návratu na midlane. Jenže na té je v G2 pouze jedno místo. Přestup jednoho z borců do Fnatic se z tohoto pohledu nezdá tolik nereálný, více nám napoví následující týdny.

Vrátí se Caps do Fnatic? • Foto Riot Games

Související články