90 milionů za hvězdy z G2! Dva hráči a trenér jsou na prodej
League of Legends Článek 90 milionů za hvězdy z G2! Dva hráči a trenér jsou na prodej

90 milionů za hvězdy z G2! Dva hráči a trenér jsou na prodej

njc

22. 9. 2021 12:35

Byla to turbulentní sezóna pro G2 Esports. Na začátku roku byli pasováni do role jednoho z favoritů světového šampionátu, po příchodu Martina „Rekkles“ Larssona měli být nejlepším týmem Evropy. Jenže nic takového se nedělo.

Na jaře to ještě nebyla taková tragédie. Sestava se s novým ADC sehrávala, v základní části jarního splitu skončila první, v play off pak na třetí příčce. Žádná sláva, ale nic, kvůli čemu by musela organizace zoufat.

Ani základní část letního splitu nebyla tragická, druhé místo za MAD Lions dávalo G2 dobrou šanci do play off a především na postup na Worlds. Ale tým nevyužil ani jednu z kvalifikačních příležitostí, v play off skončil čtvrtý a ba Worlds se nepodívá. Výsledky vyústily v to, že se do další sezóny chystají velké změny.

Podle Pabla Suáreze z dotesports.com jsou dva hráči a trenér na prodej. Martin „Wunder“ Hansen a Mihael „Mikyx“ Mehle byli často kritizováni a s pohledem komunity dle všeho souhlasí i samotná organizace. Jejich cenovky však jistě hodně týmů odradí.

Top laner G2 Esports by měl podle Pabla Suáreze stát dva miliony euro (51 milionů korun), zatímco za slovinského supporta budou muset týmy zaplatit 1,5 milionu euro (38 milionů korun).

Španělský žurnalista přišel také s cenovkou trenéra Fabiana „GrabbZ“ Lohmanna, která se vyšplhá na 160 tisíc euro (4 miliony korun).

G2 se zároveň snaží o prodloužení smlouvy s junglerem Marcinem „Jankos“ Jankowskim, který by tak doplnil mid lanera Rasmus „Caps“ Winthera v sestavě pro následující rok. Co se týče švédského ADC Rekklese, nic není jisté. G2 se poohlíží po dalších možnostech, stejně tak je ale možné, že Martin Larsson v celku zůstane.

Zdroj: dotesports.com

Související články