League of Legends Článek 3334 killů, 589 vítězství, tři světové tituly. Fakerova kariéra v číslech

3334 killů, 589 vítězství, tři světové tituly. Fakerova kariéra v číslech

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

8. 2. 2021 13:20

Osm let se Lee „Faker“ Sang-hyeok pohybuje na nejvyšší scéně League of Legends. Korejský kouzelník nemá, co se týče kariérních úspěchů, na světě konkurenci. Z desíti světových šampionátů si Summoner's Cup odnesl hned třikrát, domácí ligu ovládl osmkrát. Ovšem teprve podrobnější statistiky gosu.ai ukazují, jakým geniálním hráčem Faker doopravdy je.

24letý midlaner T1 byl již od svých sedmnácti let v centru dění. Do povědomí fanoušků se dostal především díky svým výkonům v letním splitu Champions 2013, když si ve finálovém souboji smlsnul na KT Rolster Bullets a předvedl zřejmě nejslavnější play v historii League of Legends.

Celkově odehrál Faker v korejské lize 618 zápasů, z nichž byl 410krát na vítězné straně barikády (66,3% WR). Jak již bylo zmíněno, šampionem Champion/LCK se stal osmkrát, nejsuverénnější byl pro SKT T1 rok 2015, když triumfovali v obou splitech s winratem 80,3%.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rozkol v T1! Faker nesouhlasí s rozhodnutím T1. Je to stresující, říká

Opravdovou hvězdou se však Faker stal díky svým úspěchům na mezinárodní scéně. Světového šampionátu se zúčastnil pětkrát, ve třech případech se stal vítězem, jednou podlehl ve finálovém souboji Samsung Galaxy a v roce 2019 nestačil v semifinále na G2 Esports. Proti zahraničním celkům se Fakerovi daří ještě o něco lépe než proti korejským sokům, na Worlds uspěl v 72,3% špílů.

Celkové kariérní statistiky jsou pak naprosto dechberoucí. Na Summoner's Riftu odehrála korejská legenda 874 kompetitivních zápasů, vyhrála 589, prohrála 285 (67,4% WR). KDA 4.42 se řadí mezi ty nejvyšší.

Kariérní statistiky legendárního Fakera • Foto gosu.ai

Co se týče šampionů, zde nemůžou chybět Fakerovy tradiční picky jako LeBlanc nebo Orianna. Překvapivě nejvíckrát padla volba na Azira, se kterým se Korejec ukázal v 84 případech.

Statistice KDA kraluje Ezreal, nechybí ani jeden ze starých Fakerových mainů Nidalee, se kterou odehrál korejský midlaner svůj debut, v němž přejel CJ Blaze v čele se slavným Kang „Ambition“ Chan-yongem.

Související články