League of Legends Článek 32 milionů ročně! Dánská hvězda s platem na úrovni špičkového fotbalisty

32 milionů ročně! Dánská hvězda s platem na úrovni špičkového fotbalisty

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

28. 10. 2020 02:45

Podle informací známého League of Legend žurnalisty Travisa Gafforda, by měl dánský midlaner Nicolaj "Jensen" Jensen podepsat nový tříletý kontrakt s Team Liquid. Hodnota smlouvy prý vystoupá až na 4,2 milionu dolarů (96 milionů korun). Ročně si tak přijde na neskutečných 32 milionů korun!

Pro porovnání, druhý nejlepší střelec současného ročníku Premier League Dominic Calwert-Lewin, si ročně vydělá 37,5 milionů korun. Esport se tak skutečně začíná vyrovnávat finanční stránkou tradičním sportům.

Jensenova hodnota po odchodu Sørena "Bjergsen" Bjerga stoupla, stal se nejlepším midlanerem LCS. Zároveň je jeho cena vysoká díky tomu, že nezabírá i přes svou dánskou příslušnost import slot, jelikož je v USA přes dva roky.

V listopadu 2018 přestoupil do Team Liquid z Cloud9 a stal se hlavním stavebním kamenem úspěchů TL v posledních letech.

Nicolaj "Jensen" Jensen • Foto Riot Games

Team Liquid by měl v přestupovém období posílit Barney "Alphari" Morris, nynější toplaner Astralis. Stal by se náhradou za dlouholetého zástupce TL Junga „Impact“ Eon-yeonga.

Ohledně pozice junglera stále není jasno, spekuluje se však o příchodu Lucase „Santorin“ Tao Kilmer Larssena z FlyQuest. Tento přestup by znamenal odchod Madse „Broxah“ Brock-Pedersena, který Team Liquid posílil po konci sezóny 2019.

Související články