League of Legends Článek 22 týmů na světovém šampionátu - kdo chybí a kdo je favoritem?

22 týmů na světovém šampionátu - kdo chybí a kdo je favoritem?

njc

7. 9. 2021 13:30

Worlds 2021 se blíží. Jeden z největších turnajů esportového dění začíná v říjnu, všichni účastnici jsou známi. Faker se vrací, G2 Esports poprvé chybí a Čína chce svou korunu zpět. Na Islandu začně příští měsíc nelítostná válka o světový trůn.

Desítky milionů korun a titul světového šampiona. Každý chce vyhrát Worlds. Zapíše se tak do historie. Nejen do historie esportu, ale i samotného League of Legends - hry, která má každý den miliony hráčů po celém světě.

Bohužel, o svou šanci druhý rok v řadě přijdou týmy z Vietnamu. Kvůli koronavirovým restrikcím se do Evropy nepodívají. Po loňských Worlds a MSI 2021 tak půjde o třetí mezinárodní turnaj, na který se týmy jako GAM Esports nemají šanci kvalifikovat.

Na druhou stranu se Lee „Faker“ Sang-hyeok po roční pauze vrací na Worlds. Korea ale nebude hlavním favoritem, tím bude čínská LPL v čele s FunPlus Phoenix.

Evropa bude doufat v dobré výsledky MAD Lions, případně Fnatic. Rogue se musí prorvat kvalifikací. Velký otazník visí nad Severní Amerikou. Budou schopni udržet tempo?

Největším překvapením z týmů, které se na Worlds nedostaly, jsou G2 Esports. Tým v čele s Martinem „Rekkles“ Larssonem se poprvé ve své existenci neukáže na světovém šampionátu.

Týmy na Worlds • Foto Reddit

Týmy kvalifikované do základní skupiny:
LPL (Čína):
EDward Gaming
FunPlus Phoenix
Royal Never Give Up

LCK (Korea):
DWG KIA
Gen.G
T1

LEC (Evropa):
MAD Lions
Fnatic

LCS (Severní Amerika):
100 Thieves
Team Liquid

Play-In:
LNG Esports (Čína)
Hanwha Life Esports (Korea)
Rogue (Evropa)
Cloud9 (Severní Amerika)
Beyond Gaming (Jihovýchodní Asie)
Unicorns of Love (Východní Evropa)
Infinity Esports (Latinská Amerika)
Galatasaray Esports (Turecko)
RED Canids (Brazílie)
DetonatioN FocusMe (Japonsko)
PEACE (Oceánie)

Související články